12 C
Skopje
сабота, април 24, 2021
spot_img

Претрес во Кичево, пронајдено оружје

На 23.04.2021 во 11.40 часот, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода М.Б.(72) од Кичево. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени еден револвер непозната марка и 14 куршуми калибар 7,62мм.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 396 од Кривичниот законик.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести