15 C
Skopje
сабота, април 24, 2021
spot_img

Алиоски го одбил новиот договор понуден од Лидс!

Се чини дека се е готово, дека нема надеж за Лидс дека може да го задржи македонскиот репрезентативец Езџијан Алиоски во своите редови и за следната сезона. Имено Џани, барем според медиумите на Островот кои го следат Лидс, го одбил новиот договор на актуелниот негов клуб, нешто што и беше за очекување ако се знае дека се повеќе се засилуваат шпекулациите дека тој во јуни ќе се пресели во Турција, во тимот на Галатасарај.

Очигледно е дека Лидс му нуди помалку од она што заслужува и очекува Македонецот, па така Алиоски нема намера да остане и натаму на „Еланд Роуд“.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести