13 C
Skopje
петок, април 23, 2021
spot_img

24 прекршувања на забраната за движење

Од 20.00 часот (22.04.2021) до 05.00 часот (23.04.2021) констатирано е дека 24 лица не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести