14 C
Skopje
петок, април 23, 2021
spot_img

РЕКОРД! Скопјанец со еден тикет освои 90.000 евра во MaxBet

Во обложувалниците MaxBet e исплатена најголемата добивка на еден тикет во Р.С. Македонија. Добивката е зголемена дополнително заради бонусот кој го нудат  обложувалниците MaxBet и почнува од 4-от натпревар – единствени на пазарот кои го нудат ова и соодствено според бројот на натпревари може да се искачи до 500 % бонус.

Среќниот добитник е редовен играч од Инџиково кој одигра маестрално ливче во уплатното место во Ченто и со  уплата од 50,000 денари на 4 натпревари од Топ 5 лигите во Европа од кои три се одиграа во сабота  10.04, а еден од нив се одигра во недела 11.04 меѓу Сампдорија и Наполи во кој се водеше неизвесна битка од која зависеше добивката на овој тикет. Во вториот дел се чекаше на добитниот гол скоро до самиот крај, за во 87-ма минута Осимхен да го постигне голот кој ја донесе најголемата добивка во С. Македонија на единечен тикет која изнесува неверојатни 5,511,631.00ден.

Ги повикуваме и другите играчи во обложувалниците на MaxBet каде што им нудиме неверојатни бонуси и ја гарантираме нивната исплата.

Одиграј го твојот милионски тикет во MaxBet и биди ти следниот шампион во спортско обложување.

MaxBet бидејќи Животот е Игра!

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести