11 C
Skopje
петок, април 23, 2021
spot_img

ДРАМА: Излажал дури 35 жени дека му е роденден за да добие скапи подароци

Треба да бидете добро организирани и многу шармантни за да извршите ваква измама.
Маж од Јапонија (39), кој работи со скратено работно време, успеа да „заведе“ 35 жени и да се преправа дека е во сериозна врска со сите, со цел да ја подобри својата финансиска состојба.

Такаши Мијагава е уапсен затоа што со измама изнудил скапи подароци за роденденот од 35 жени, објави „MBC News“ . Мијагава наводно ги запознал своите жртви продавајќи им скапи санитарии преку маркетинг фирма. Потоа, тој ги убедувал жртвите дека се во сериозна врска и потоа ќе ги излажел дека наскоро му е роденден за да добие скапи подароци од нив.

Една 47-годишна жртва рече дека Мијагава и рекол дека неговиот роденден е на 22 февруари, додека на друга, 40-годишна жена и рекол дека е роден во јули, а на третата во април.

Полициските податоци покажуваат дека Мијагава е роден на 13 ноември.
Една жена за „MBC News“ изјави дека била многу изненадена кога ја бакнал на вториот состанок.

  • Му реков дека сакам да бидам со некој што сака да се ожени и да биде со мене во иднина, рече таа, додавајќи дека Мијагава и рекол дека е „сериозен“ и ќе биде со неа “до крајот на животот“.

Единствениот проблем е што тој не ѝ го кажал тоа само неа. Сега неговите жртви се здружија и формираа „Здружение на жртвите“ и покренаа тужба за измама, тврдејќи дека Мијагава ги олеснил за најмалку 100.000 јени (1.000 американски долари) подароци и скапа облека, и побарал на подарок од една жртва пари, што тој ги искористенил да си ја плати електричната енергија.

Полицијата верува дека има повеќе жртви.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести