10 C
Skopje
петок, април 23, 2021
spot_img

Двајца играчи незадоволни, на лето ја напуштаат Барселона

Двајца играчи од сегашниот ростер на Барселона не се задоволни од минутажата, и затоа ќе го напуштат тимот по крајот на сезоната.

Едниот од нив е Миралем Пјаниќ, кој како големо засилување дојде на „Камп Ноу“ од Јувентус, меѓутоа тој е во втор план на тренерот Роналд Куман засега и ретко добива шанса.

Вториот е Франциско Тринкао. Играчот кој дојде во Барса на почетокот на оваа сезона за 30 милиони евра, очекувал поголема минутажа, па така веројатно и тој ќе си замине од таборот на „Каталонците“.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести