10 C
Skopje
четврток, април 22, 2021
spot_img

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

На 21.04.2021 во 13.30 часот од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош на подрачјето на Карпош, по наредба од Основен кривичен суд Скопје, бил приведен Ж.Д.(67) од Скопје, поради тоа што се барал за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „загрозување на безбедноста на сообраќајот“, превидено и казниво по чл.297 од Кривичниот законик. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести