18 C
Skopje
среда, април 21, 2021
spot_img

УБАВА ВЕСТ: Во Црна Гора на одмор ќе може и без ПЦР ТЕСТ

Црна Гора ги укинува ПЦР тестовите за туристите од Русија, Белорусија, Украина и Македонија, објави министерот за финансии и социјална помош, Милојко Спајиќ на Твитер.

 Драго ми е да ве информирам дека сите ограничувачки мерки, вклучително и ПСР-тестирањето, за граѓаните на Русија, Белорусија, Украина и Македонија ќе бидат укинати за посета на Црна Гора оваа туристичка сезона“, напиша на руски јазик Спајиќ.

Се очекува наредните неколку денови да биде прецизиран конкретниот датум.

Читај Следно

10,350FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести