9 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

36 прекршувања на забраната за движење

Од 20.00 часот (19.04.2021) до 05.00 часот (20.04.2021) констатирано е дека 36 лица не ја почитувале забраната за движење. 

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести