6 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

Новите фотографии од Пенелопе Круз ги поделија и раскараа нејзините фанови (фото)

Прекрасното лице на шпанската актерка Пенелопе Круз ја краси насловната страница на познато списание, а фотографиите привлекоа големо внимание.

Познатата шпанска убавица се најде на бројни наслови благодарение на нејзината убавина, а таа е главна sвезда на мајското издание на списанието InStyle.

За таа пригода, фотографот Ерик Гордон направи волшебни фотографии од Круз, кој од неодамна има боб-фризура, и позираше во црн фустан што го истакнува нејзиниот виток раст. Веднаш штом беа објавени промотивните фотографии од новиот број, тие ги преплавија социјалните мрежи, а првото нешто што ми привлече внимание е дека Пенелопе изгледа преубаво. Второто е она што ја предизвика дебатата – колку Photoshop беше искористен.

Имено, дури и најжестоките обожаватели на шпанската убавица велат дека таа е премногу подмладена на овие фотографии, и дека нејзиниот нос не изгледа вака. Точно, не е тајна дека Пенелопе во неколку наврати направила ринопластика за да го промени обликот на носот, а освен тоа се знае дека актерката е многу младолика. Таа учествуваше на церемонијата на доделувањето на наградите Гоја во Мадрид на почетокот на март, кога медиумите коментираа дека Круз изгледа како времето да застанало за неа.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести