13 C
Skopje
вторник, април 20, 2021
spot_img

Во филмовите овие места за се*с изгледаат привлечни, сепак во реалноста се многу лоши

Филмовите често романтизираат некои места во домот кои можеби наликуваат како привлечни места за водење љубов, но реалноста е поинаква. Овие места нема да ви го дадат задоиволството кое го посакувате, напротив ќе ви обезбедат некомфорност и физичка болка, а можеби и повреди.

Ова се три места за кои филмовите ви создале погрешна перцепција.

  1. Кујна

Звучи безопасно и, без сомнение, изгледа одлично во филмовите. Сепак, просечната висина на кујнскиот елемент е околу 90 см; само малку повеќе од просечниот машки колк. На тоа додадете и свиткано или закосно женско тело и не е тешко да заклучите како ќе го изгубите чувството во нозете дури и пред воопшто да започне пенетрацијата.

Секој обид или промена многу брзо ќе ја убие секоја атмосфера и нема да заврши успешно, дефинитивно не со среќен крај.

  1. Водени спортови

Без разлика дали станува збор за џакузи, базен, медитерански залив или туш, сè во која било вода е едноставно преценето и не треба да се проба без неколку литри лубрикант, иако и тогаш тоа нема да биде премногу исплатливо.

Џакузито можеби не е целосно осудено на пропаст, се разбира, ако можете да го задржите здивот четири минути или повеќе. Можеме да се согласиме дека вашето време и енергија ќе бидат поисплатливи на друго место.

  1. Тоалет

Во најдобар случај, вие сте во состојба да изведувате неверојатни сексуални акробации што ве прават толку добри што воопшто не чувствувате крајно непривлечна смрдеа од мешавина од разни телесни секрети. Покрај тоа ризикувате се околу вас да се распадне и дефинитивно најмалку комфорното место за водење љубов.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести