7 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021
spot_img

Србите во Грција ќе можат веќе од денеска да патуваат со потврда за вакцинација или негативен ПЦР тест

Со последната одлука Србите во Грција ќе можат веќе од денеска да патуваат со потврда за вакцинација или негативен ПЦР тест- јавува ТВ Пинк

Иако во Грција на сила е полициски час тој нема да важи за туристите велат од Туристичката организација во Србија додавајќи дека на влезот во Грција ќе треба и да се пополни одреден формулар.

Сите оние кои ќе се одлучат да одат во Грција нема да можат да уживаат во рестораните и кафулињата во Грција кои остануваат затворени до 4 мај но туристите ќе може да порачуваат и земаат нарачки.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести