11 C
Skopje
понеделник, април 19, 2021
spot_img

ВМРО-ДПМНЕ: Задоцнета помош не е помош

Соопштение до јавноста од ВМРО-ДПМНЕ

Задоцнета помош не е помош.

СДСМ уште еднаш го покажа своето лицемерие пред јавноста.

Поради Заев и власта, граѓаните и стопанството два месеци беа оставени сами на себе. ВМРО-ДПМНЕ неколку пати апелираше петтиот пакет на мерки да се изгласа што е можно поскоро, но очигледно Заев и власта пред се се грижеа за своите криминали отколку за граѓаните кои не земале плата два месеци.

Талат Џафери и владејачкото мнозинство намерно не ја ставија седницата за петтиот пакет на мерки на дневен ред во четвртокот, затоа што истата ќе беше изгласана со кворум на ВМРО-ДПМНЕ, а тие ќе немаа можност за театар.

Ако власта беше чесна и искрена мерките ќе беа изгласани во четвртокот, но Заев го интересира само ситна политичка корист, а не граѓаните и државата.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести