9 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

79 санкции за брзо возење на подрачјето на СВР Битола

Во текот на вчерашниот ден Секторот за внатрешни работи Битола спроведе акциска контрола за санкционирање на возачите кои возат со брзина поголема од максимално дозволената, при што превземени се 79 мерки, од кои 36 на битолското и 43 на поширокото прилепско подрачје. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци и ќе се соочат со законски предвидените глоби.  

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.  

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести