13 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

СТРАШНО: Оваа жена буквално се унакази со операции (фото)

Многу луѓе се згрозени од изгледот на лицето на Ла Тоја Џексон (64) бидејќи сметаат дека по толку многу пластични операции, таа изгледа како карикатура, а не како човечко суштество.

Наместо прашањата кои операции ги имала пејачот, подобро е да прашате што немала. Странските медиуми пренесоа мислења на експерти кои тврдат дека Ла Тоја ги крена веѓите, ја стесни брадата и носот и ги исече образите. Тие веруваат дека таа имала барем десетина операции на лицето.

Кога станува збор за остатокот од нејзиното тело, Ла Тоја ги зголеми градите. Но, за разлика од нејзиниот покоен брат, кралот на попот Мајкл Џексон не ја обели кожата, но таа е непрепознатлива исто како и тој. Јавноста често истакнува дека нејзиното лице изгледа како да ќе се распадне во секој момент, а таа се обидува да ги скрие страшните последици од операцијата со очила за сонце и капи.

Ла Тоја се прослави со синглот „Heart Don’t Lie“ во 1984 година, а во 90-тите доживеа пад на нејзината музичка кариера, која ја оживеа во 2000-тите. Поранешната убавица работеше и на телевизија и беше дел од многу емисии.

Нејзиниот живот беше полн со немили настани – мажи ја ограбуваа, ја малтретираа и се обидуваа да ја убедат да снима порно филмови. Сè започна со нејзиниот покоен татко, музичкиот менаџер Џо Џексон, кој ги малтретираше неа и нејзините браќа и сестри. Ги принудуваше постојано да пеат и танцуваат, додека ги тепаше и злоупотребуваше.

Ла Тоја беше мажена за покојниот Џек Гордон, кој исто така беше нејзин долгогодишен менаџер, кого, како што истакна и самата, насилно ја омажил во 1989 година.

  • Ме заклучи во плакарот, не смеев да читам списанија и штом ме најде да зборувам на телефон, ме тепаше, рече таа. Таа додаде дека тој и се заканувал и со смрт на членовите на нејзиното семејство и дека тој еднаш ја удрил толку силно што таа ја изгубила свеста.

Нејзиниот ужасен брак заврши кога тој почина во 1997 година. Во мемоарите од 1991 година, Ла Тоја откри и дека нејзината мајка Катарина знаела дека нејзиниот татко Џо ја малтретирал.

  • Кога татко ти станува од кревет кој го дели со сопругата и легнува со својата ќерка, и ја слушаш мајка ти како вели:„ Не, Џо, не вечерва, таа е уморна, остави ја да одмори “, тоа ве полудува, напишала пејачка за кој многумина веруваат дека станала зависна од операција поради траума од детството. Исто како што беше случајот со нејзиниот покоен брат Мајкл, кој е обвинет за злоупотреба на деца.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести