6 C
Skopje
недела, април 18, 2021
spot_img

ЛЕПА ЛУКИЌ НЕ СЕ ДАВА: Спремна сум за нова љубов..

Пејачката Лепа Лукиќ важи за една од најинтересните на српската естра, бидејќи по она што се поминала може да се напише книга. Таа не застанува и нема намера, а како сега што признала, отворена е за нова љубов.

– Може да биде сиромав, буџовани никогаш не сум сакала, не од јавна сцена. Па би можела да се вљубам во човек кој е духовит, сакам духовити луѓе. Но само да се вљубам, друго да не постои. Мене и денденес ми се додворуваат и тоа млади, дури и 10 години помлади. И уште велат дека не би ме дале за ниедна помлада, но јас ништо не им верувам – вели Лепа и додава:

– Секој беше помлад од мене, тие ме бркаат. Моите години не ми дозволуваат, никогаш не сум се дружела со мои врсници. Не дека јас им велев да дојдат, бидејќи се помлади, тие ме бркаа – раскажала пејачката во една емисија.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести