5 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

ТАЖНА ВЕСТ: Почина популарната актерка на 52-годишна возраст

Популарната актерка Хелен Мекрери почина од рак на 52-годишна возраст, а тоа го потврди и нејзиниот сопруг Демијан Луис на Twitter со зборовите:

Актерката глумеше во мега популарни филмови и серии. Јавноста ја памети по улогата во филмовите “Harry Potter” и “James Bond – Skyfall”, но и серијата “Peaky Blinders”.

Парот има две деца заедно – ќерката Манон, родена во септември 2006 година и синот Гуливер, роден во ноември 2007 година.

Тие се појавија во емисијата „Good Morning Britain“ минатиот месец за да разговараат за нивниот добротворен проект.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести