6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

СУПЕР ТЕСТ: Што прво гледате на фотографијата!?

Овој тест со оптичка илузија открива кој е вашиот агол на набљудување на одредени работи во животот, но исто така и дали сте склони кон драматизација и колку сте подготвени да ги контролирате и насочите вашите емоции.

Секој од нас може да драматизира во одредена ситуација во животот, но има луѓе кои често се склони кон драматизација, што има негативно влијание врз емоционалната состојба, здравјето и енергијата.

Погледнете ја сликата и утврдете што прво го привлече вашето внимание – лисица, птица или женско лице?

1. Лисица
Во повеќето ситуации, одржувате контрола над вашите чувства и не подлежите на импулси. Вие сте совршено избалансирана личност, па дури и кога животните предизвици ќе го придвижат тлото под вашите нозе, вие останувате мирни и подготвени да се соочите со сè што ќе ви се најде на патот. Во ситуации кога иднината ви изгледа неизвесна, дозволувате да станете свесни за негативните чувства, но брзо се враќате во моќта на рамнотежата и прифаќате животни промени исполнети со мир. Импулсивните реакции се ретки за вас. Подготвени сте да се соочите со сите бури во животот, но не дозволувате ништо да ви ја наруши внатрешната енергија.

2. Птица
Вие сте вулкан од емоции и дозволувате секоја ситуација да ве вознемири. Често сте загрижени и исплашени за иднината што сè уште не се случила, но и за грешките од минатото. Секоја ситница може да ве вознемири и тешко ви е да ги контролирате емоциите. Обидете се со техники за релаксација за да создадете емоционална рамнотежа – медитирајте, останете во природа, слушајте ја омилената музика… Пронајдете начин да се ослободите од стресот, но никогаш не ги потиснувајте вашите чувства.

3. Женско лице
Вашиот ум е јасен и скоро и да нема настан што може да ве доведе во драматична состојба. Вие не сте родени со овој подарок, веќе сте го научиле од искуство. Вие се обидувате да не се грижите за работи што се надвор од ваша контрола. Имате голема моќ да ги насочувате емоциите кон добри работи, а кога сте под стрес, ви помагаат креативни проекти, медитација и јога, пишува „Lovesence“.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести