6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

МИЛИЈАРДЕР И ЗАБРАНИ НА ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА ДА СЕ ПОЈАВУВА ВО ЈАВНОСТ СО ДРУГ МАЖ

Италијанскиот мултимилионер Флавио Бриаторе (70), кој деновиве ќе го прослави својот 71 роденден, ја забавува светската јавност со својот приватен љубовен живот долги години наназад.

Имено, секоја негова следна љубовница станува се помлада, претприемачот очигледно нема намера да престане да ги менува жените.

Таа е во врска со моделот Марија Лудовико Кампано (24) од минатото лето, а според италијанските медиуми тие се запознале една ноќ и се заљубиле на прв поглед. Младата убавица сака да објавува голи фотографии на Instagram, а на избраникот од нејзиното срце очигледно тоа воопшто не му пречи.

Пред тоа, Флавио беше во врска со 20-годишната студентка по право Бенадета Боси. Тие се запознаа на модна ревија во Милано, но романсата не траеше долго.

Во минатото тој ги сакаше Наоми Кембел и Хајди Клум, со кои ја има и 15-годишната ќерка Лени, а љубовта што траеше најдолго беше онаа со Елизабет Грегорачи, со која беше во брак девет години.

На крајот на минатата година, Елизабет ги изненади сите кога призна дека се уште има договор со Бриаторе по разводот, според кој не смее да биде во јавност со новиот партнер три години по разводот.

Таа се разведе од Флавио во 2017 година, а во брак го добија синот Нејтан. Останаа во добри односи и се придржуваа на сè за што се согласија кога застанаа пред олтарот.

Според тој договор, во случај на развод, на Елизабета не ѝ е дозволено да се појавува во медиумите со друг маж. Во спротивно, таа ќе мора да плати многу високи казни.

  • Таа го потпиша договорот и затоа не сме ја виделе со други мажи откако раскина со Флавио. Можеби се дружеше со некого, но тоа е нејзина приватна работа, изјави извор близок на Елизабет за италијанските медиуми.

И самата призна дека цело време била во врска, но внимавала никој да не ја фотографира.

  • Флавио е посесивен, сето тоа го направив за негово добро, рече Грегорачи.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести