5 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

ДРАМА: Неколку жени се степаа пред авионот да полета на релација Истанбул-Тунис (ВИДЕО)

Неколку жени се степаа пред авионот да полета на релација Истанбул-Тунис.

Причината за тепачката била тоа што патниците чекале тројца патнички и патници повеќе од еден час да се качат. Кога на крајот влегоа во авионот, другите патници им пререкоа за преместување на багажот во горните кабини. Тогаш паднаа тешки зборови.

Воинствените жени направиле ринг од авионот, па борбата започнала со влечеле за коса и шалови.

Во еден момент, пилот интервенирал во тепачката и барал да се смират и да стават маски, но од зад грб добил удар во делот на главата.

Лутиот екипаж, вклучително и пилотот кој се чувствувал разочаран што не успеал да ги смири сите, ги пријавиле патниците по слетувањето во Тунис и истите биле уапсени.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести