6 C
Skopje
сабота, април 17, 2021
spot_img

Вака денес изгледа некогашната се*с бомба која се соблече кога сите други пееја закопчани до грло

За Саманта Фокс се вели дека била најфотографираната жена во 80-тите години на минатиот век. Некогашната поп икона ги покажа огромните гради кога другите пееја закопчани до грло. Ви донесуваме фасцинантни факти за Саманта Фокс:

1. На 5-годишна возраст се запишала на училиште за глума, а се појавила на телевизија кога имала само 10 години, додека на 14-годишна возраст му се приклучила на еден музички бенд.

2. Саманта не беше срамежлива кога станува збор за разголувањето. Таа стана многу позната кога ги покажа градите, а потоа рече:

„Бог ми го дал моето тело. Знам дека многумина ги израдувам со тоа. Јас не промовирам и никогаш не сум промовирал порнографија, го правам она што Бог го бара од мене“.

3. Таа смени неколку партнери, од пејачи, музичари до борци со бикови, за на крајот да признае дека ја привлекуваат жени.

4. Саманта подоцна раскажа како се чувствувала привлечена од жените на 14 години, но својата сексуалност ја открила дури во 2003 година:

„Луѓето постојано се обидуваат да кажат дека сум лезбејка. Знам што сум, знам дека сум заљубен во Мира“, рече Фокс. Мира Стратон беше менаџерката на Саманта.

5. Еднаш, за време на богослужбата во црква, свештеникот побарал автограм од Саманта. Доказ дека нејзината популарност беше толку голема.

6. Таткото на Саманта ги контролирал нејзините финансии до нејзиниот 26-ти роденден. Сите тие години добивала џепарлак од само 200 фунти неделно од него. За тоа време, тој проневерил милиони од нејзината заработка.

7. Саманта Фокс беше sвезда по која мажите од целиот свет лудуваа, па и оние на Балканот! Едно време се сметаше дека треба да и се подигне споменик, но таа идеја беше напуштена, бидејќи Саманта Фокс еднаш одби да ги покаже своите гради на концерт во Србија.

8. И покрај физичкиот изглед на „сек бомба“, Саманта упорно тврдеше дека интелигенцијата и е најсиланата страна.

Еве како денес изгледа поп иконата на 80-ите, неодоливата русокоса со огромни природни гради, секс симбол по кој лудуваа сите мажи на светот.

Читај Следно

10,346FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести