11 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

17 прекршувања на забраната за движење

Од 20.00 часот (15.04.2021) до 05.00 часот (16.04.2021) констатирано е дека 17 лица не ја почитувале забраната за движење

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести