7 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

136 санкционирани возачи во Скопје, 46 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 136 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46, шест за возење без возачка дозвола, три за нерегистрирани возила.

Изречени се 10 санкции за користење мобилен телефон, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло), три за некористење сигурносен појас, и 41 санкција за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести