7 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ТОЛКУ БЕШЕ! ФРАЈЛЕ ОСТАНА БЕЗ ЕДНА ДЕВОЈКА

Популарниот женски состав Фрајле остана без една членка – Марија Мирковиќ која донела одлука да стави кај на членувањето во групата.

Многумина останале во шок од информацијата дека групата наместо квартет, ќе биде трио. Дел од Фрајле сега се Наташа Михајловиќ, сестра и Невена и Јелена Буча.

Веста дека Марија си заминува е потврдена и на официјалниот Инстаграм-профил на групата, а Марија открила дека одлуката ја донела заради премногу обврски.

– Причина се моите деловни обврски кои ги имам и заради кои не можам да бидам дел од групата онака како што треба. Ништо страшно едноавно така се погодини, а и периодов на корона… рекла Марија.

Читај Следно

10,347FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести