11 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ тотално се загуби, го нашле Милошоски осуден во Германија за фалсификат да шири лажни вести за матични броеви

Соопштение за јавност од СДСМ:

ВМРО-ДПМНЕ е тотално загубена од секојдневното ширење лажни вести и конструкции кои немаат врска со реалноста.

Врв на загубеност, врв на лицемерие е Антонијо Милошоски човек осуден во Германија за сторени криминални дела „фалсификат“ и „кражба“ денеска да шири лажни вести поврзани со процесот на поништување на двојни матични броеви.

Откако не им успеа обидот за саботажа на полициската акција „Двојник“, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во јавноста пласираат информации поврзани со друг процес кој е во тек во Министерството за внатрешни работи.

Во МВР веќе подолг период трае постапката за поништување на двојните матични броеви, кои се јавиле како последица на грешки и технички пропусти при определувањето и запишувањето на матичните броеви.

А бројот на овие спорни податоци е многу помал од 20.000 со кои манипулира ВМРО-ДПМНЕ.

Со обидите за саботирање и опструирање на истрагите што ги водат институциите, ВМРО-ДПМНЕ работи против граѓаните и нанесува штета на државата.

Помина времето на заробената држава, на ВМРО-МВРО, кога ВМРО-ДПМНЕ преку ноќ издаваше лични карти и пасоши, на лица од други градови со адреси во општина Центар во обид да ја фалсификува волјата на граѓаните на локалните избори во 2013 година.

Наводните скандали, што ги конструираат Мицкоски и Милошоски и континуираното дејствување против интересите на граѓаните и на државата го водат ВМРО-ДПМНЕ право во пораз на локалните избори наесен, кој ќе им биде седми пораз по ред. Ниту едно алиби нема да ги спаси од тоа.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести