7 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Променливо облачно време со подолги сочеви периоди во источните делови. На планините на северозапад ќе има услови за провејување на слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој понекаде вдолж Повардарието краткотрајно ќе засилува.

Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18 степени.

Под влијание на влажна воздушна маса од утре кон крајот на денот следува период на пооблачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Најоблачно и најврнежливо ќе биде во сабота и во понеделник, кога на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести