4 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

СЕВЕРИНА ИСКРЕНО ЗА ПРВ ПАТ ПОСЛЕ 17 ГОДИНИ ПРОЗБОРЕ ЗА СЕ*С СНИМКАТА (фото)

Пејачката Северина Којиќ се најде среде медиумско внимание во 2004 година, кога се појави нејзиното интимно видео.

  • Никогаш не барав да се појави мојата интима. Тоа беше голем шок. Потоа дадов две интервјуа за тоа, и тоа беше тоа. Беше тешко, но преживеав. Во служба на професијата или, како што би рекле во Сплит, темпото. Но, тоа беше забава, за некои дури и денес е. Значи, кога немаат што да ми кажат, тогаш го споменуваат тоа несреќно видео од бродот, вели Северина, која понатаму изјавува како порано нејзините пријатели и мајка ѝ обезбедиле поддршка:
  • Но, тогаш ми се јави мојата Лепа Смоје и ми рече: „Бебе, кои се тие пуњетари (сплитски поим за малолетни млади мажи)? Кога онаа работа имала врска со моралот? Кој го измислил тоа? “ Потоа Пеки ме повика да ме насмее и ми рече: “Па, не можеш да снимаш сè во еден кадар. Требаше да го исецкаш“. Мајката беше најпрецизна, рече: „Ајде ќерко, ќе се смееме на тоа еден ден.“ И се смееме денес.
    Сепак, овој настан не и бил секогаш смешен.
  • Но, тогаш не ја напуштав куќата шест месеци. Прво се жалев, а потоа и осудата што и самата си ја дадов заради популарноста, рече пејачката.

Северина Којиќ истакна дека српските актерки кои излегле во јавноста со своите приказни започнале лавина во целиот регион.

  • Изненаден сум колку е потешко за нас во однос на она што мислевме дека ќе биде. Мислев дека сум можела да летам ако сакам. Секој живот е богат со луѓе, идеи … и тогаш некој го уништува тој ваш свет, живот, достоинство и повеќе не знаете дали сте жртва или учесник затоа што се плашите дека вашата тишина ќе предизвика сомнеж, а вие само се плашат. Затоа што не се зборува за тоа. Не јавно – вели Северина.
  • Милена Радуловиќ, Данијела Штајнфелд и Мерима Исаковиќ се исто така многу храбри. Тоа е големо олеснување за сите жени. Во Хрватска, тоа предизвика лавина на коментари, особено на Академијата за драмски уметности. Нешто што е ужасно, но отвори јавен простор да се зборува за тоа. И во тој случај се прелеа од една земја во друга во регионот. Бидејќи принципот е ист, сè друго е нијансирано.
  • Тоа е голема, голема работа. На почетокот, Милена веројатно не беше ни свесна што започнала. Секако како жена треба да реагирам, ѝ пишав приватно. Содржината не е важна, прекрасно е колку луѓето сè уште се грижат и колку некои работи се менуваат. Барем за нив се зборува. Во овие случаи, тишината не е злато. Само што ја читам книгата на Томас Ериксон „Опкружена со психопати“ што ја добив од еден пријател за Божиќ. Таа е моја добра пријателка и добро ја познава мојата ситуација. Јас ја препорачувам – заклучи пејачката.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести