10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Приведени две лица во Кочани при обид за тешка кражба

Денеска (14.04.2021), полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода А.В.(26) од Кочани и 15 – годишен малолетник, затоа што  во 11.30 часот биле затекнати при вршење на кривично дело „тешка кражба“ во обид од плац на ул.„Македонска“ во Кочани. По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести