4 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ПРЕТЕРАНО! Од сумите платени за овие три балкански песни ќе ви се заврти во глава! (фото)

Доколку сакате хит морате и добро да платите, и домашните пејачи и пејачки не ги жалат парите за да ангажираат најдобрите композитори, а ние ви ги преставуваме трите најскапи песни на сите времиња.

Едно е сигурно, од сумите ќе ви заврти во глава. Секако, за износите ретко кој пејач сака јавно да зборува, и секогаш се работи за неофицијлни информации.

Како што наведува порталот Пинк, на трето место на листата најскапи нумери се наоѓа композицијата „Usne boje vina” чии автори се Марина Туцаковиќ, Ромарио и Кобац и која Бобан Рајовиќ ја платил за 18.500 евра! Второпласиран е Адил кој за хитот „ Laku noć”, кој ја компонирал Саша Драгиќ искеширал 25.000 евра.

А шампионка е Ана Николиќ кој за песната „ Romale,Romali” дала дури 30.000 евра и не зажалила бидејќи оваа нумера станала огромен хит и Ана заработила многу со оваа песна. За се да биде уште поинтересно, песната која ја напишал Кики Лесандриќ првобитно ѝ била понудена на Наташа Беквалац, но таа ја одбила.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести