10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

На Азар ќе му биде исполнета желбата која ја посакуваше кога замина во Реал М.

Еден Азар е во центарот на вниманието пред полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите. Неговиот Реал Мадрид ќе игра против неговиот екс тим Челзи, и со тоа ќе му биде исполнета желбата.

Тој при трансферот во 2019 година, истакна дека еден ден посакува да се врати на „Стемфорд Бриџ“ како играч на Реал Мадрид, и таа желба ќе му биде исполнета.

„Челзи ќе има посебен дел во моето срце. Би сакал еден ден да се вратам како играч на Реал Мадрид на тој стадион“, рече Азар при трансферот во Шпанија.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести