10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

КРАЛИЦАТА ДОНЕСЕ ОДЛУКА: За погребот на принцот Филип ќе се укине многу важна традиција

Принцот Филип ќе биде погребан во сабота наутро. На погребот ќе присуствуваат сите членови на британското кралско семејство, а она што ги загрижуваше до вчера беше воената униформа што сите машки членови требаше да ја носат.

Ова е традиција што досега не ја кршеле. Сепак, принцот Хари ќе присуствува и на погребот по интервјуто кое предизвика скандал во јавноста. Сепак, по напуштањето на Велика Британија, тој се откажа од сите свои титули, па членовите на семејството беа загрижени дека тој ќе биде единствениот член на семејството без униформа. Ова е исто така единствена можност за членовите на семејството да покажат како ја измазнуваат својата врска со Хари и дека тој сè уште е член на семејството и на овој начин би испратиле токму спротивна порака.

Поради ова, кралицата предложи да се прекине традицијата и никој да не носи униформа, бидејќи медиумите во Велика Британија јавуваат дека принцот Хари и принцот Ендру, кој е во слична ситуација, не би морале да „се најдат во незгодна ситуација“ пред присутните.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести