10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

СКАНДАЛ! Кание спреми жестока одмазда – Планира да и ги одземе сите деца на Ким !?

Кание Вест бара заедничко старателство над неговите четири деца со Ким Кардашијан, која неодамна поднесе барање за развод, објави TMZ.

Ким (40) во февруари поднесе барање за развод од 43-годишниот рапер, а судските документи покажуваат дека таа исто така барала заедничко старателство над нивните деца: Норт (7), Сент (5), Чикаго (3) и Псалм (1).

Двојката не бара меѓусебна поддршка, и покрај тоа, Вест сака самите да ги сносат сопствените правни трошоци.

„Page Six“ минатиот месец напиша дека парот не е во најдобри односи, иако заедно ги растат деца.

Вест наводно ја замолил Ким да не биде во домот што го дела кога ги посетува децата, а тој исто така го сменил бројот и ѝ рекол дека може да го контактира преку неговото обезбедување.

Според предбрачниот договор, секој од сопружниците ќе ги зачува своите пари. Двојката беше во брак шест години.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести