9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Приведен скопјанец баран по потерница за даночно затајување

На 13.04.2021 околу 21.00 часот на ул.„Венјамин Мачуковски“ во Скопје, врз основа на Национална потерница од Основното јавно обвинителство, полициски службеници од СВР Скопје – Единица за внатрешни работи Аеродром и Драчeво го лишиле од слобода Д.И.(51) од Скопје. Тој бил баран за кривични дела „даночно затајување“ од член 279 од Кривичниот законик за затајување на данок од 1.210.797 денари.

Лицето било предадено во Полициската станица Аеродром за понатамошна постапка.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести