10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

МОРБИДНО: Жена во Њу Џерси купила половно палто, пораката која ја пронашла во џебот ја заледува крвта…

Жена од Њу Џерси во ’секнд хенд’ продавница си купила старо, ама мошне добро сочувано палто. Откао го пробала, сфатила дека одлично и стои, па без многу размислување го купила.

Но кога дошла дома и детално го разгледала во еден од џебовите нашла порака во која пишувало: „Закопајте ме во ова црвено палто.“

– Не знаев што да мислам. Почнав да плачам. Се прашував дали жената починала, па нејзините роднини го продале палтото не исполнувајќи и ја последната желба или, пак, сакала јас како нов купувач да бидам закопана во него, напишала жената на Фејсбук, а веста ја пренесува Мирор.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести