9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Извршена контрола во фитнес клуб во Скопје, работел и покрај забраната

На 13.04.2021, по претходна пријава, полициски службеници од ЕВР Карпош – СВР Скопје извршиле контрола во фитнес клуб на бул.„Партизански одреди“ во Скопје, при што било констатирано дека објектот работи и внатре биле затекнати сопственикот Ф.Б.(35) од Скопје и уште шест лица.

За настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести