9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Запленет кокаин, приведени две лица од Велес

На 13.04.2021 во попладневните часови на автопатот Скопје-Велес, пред наплатната рампа Сопот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со СВР Велес, го лишиле од слобода Д.К.(24) и А.А.(31), двајцата од Велес, бидејќи при преглед извршен на патничко возило џип „ауди“, управувано  од Д.К., каде како сопатник бил А.А. , и личен преглед бил пронајден кокаин.  

Лицата се приведени во полициска станица и по насоки на Јавен обвинител од ОЈО Велес, против нив ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основано сомнение дека  извршиле кривично дело по член 215 од Кривичниот законик. 

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести