0.8 C
Skopje
недела, јануари 15, 2023

ВУЛИН: Нема голема или мала заплена на дрога, секој тргнат грам дрога од улица, е зачуван живот

Борба против трговија со наркотици е постојана и полицијата во таа борба никогаш нема да престане.

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин порачал денес во Врање дека полицијата ја продложува борбата против организирани криминални група и нарко-дилерите.

Вулин со раководителите на Полициската управа во Врање разговарал за резултатите и приоритетни работи во следниот период, и дека очекува од полицијата максимална посветеност во откривање и спречување шверц на наркотици преку територијата на Србија.

– Во секој дел на Србија, па и на југ, нарко-дилерите ќе бидат на удар на полицијата. Нема голема или мала заплена на дрога, секој тргнат грам дрога од улица, е зачуван живот. Никој несмееда ги труе нашите деца и да им ја уништува иднината, а за тоа да не одговара, нагласил министерот.

Спрема неговите зворови борба против трговија со наркотици е постојана работа и полицијата во таа борба никогаш нема да престане.

Инаку на почетокот на посета на Полицискарта управа во Врање министерот положил цвеќе на спомен-обележје на настраданите припадници на оваа управа.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img