6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

АЦА ЛУКАС РАСПАЛИ ПО МЕДИУМИТЕ: Пред два дена умрев..

Веста дека Аца Лукас итно е примен во болница ја демантирал самиот. Тој се огласил за медиумите во соседството и рекол дека не само што не е во болница, туку деновиве не ни поминал покрај болница.

Инаку, во јавноста се појави веста дека во болничка постела завршил заради болки во стомакот.

– Веста е точна колку и онаа од пред два дена дека сум умрел. Еве поминаа 7 дена, па сам си давам парастор, се пошегувал пејачот и додал дека последен пат во болница бил пред 15 дена кога примал ревакцина.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести