8 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

193 санкции за непрописно престигнување на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (12.04.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 193 возачи. Од нив, 72 на територијата на СВР Тетово, а 44 непрописно престигнувале на територијата на СВР Охрид.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишт

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести