10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

СЛАВНАТА ТУРСКА ГЛУМИЦА ГИ ИЗНЕНАДИ СРБИТЕ – ЉУБОВЕН ГЕСТ ЗА ПОЛА МИЛИОН ЛАЈКОВИ (фото)

Славната турска глумица Ебру Шахин игра главна улога во популарната серија “Невозможна љубов“, со својот последен гест ги одушевила Србите.

Имено, глумицата на својот Инстаграма му честитала доденден на својот дечкото и тоа на српски јазик. Ебру е во врска со познатиот кошаркар Џеди Осман кој е по потекло од Македонија, додека неговата мајка е од Нови Пазар, па така тој и неговата девојка знаат српски јазик.

– Се лесно кога си покрај мене. Среќен роденден сонце мое – напишала глумицата објавувајќи заедничка фотографија со кошаркарот, која била засипана со позитивни коментари

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести