14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

НОВ КОНФЛИКТ ЌЕ БИДЕ ВИСТИНСКИ ПЕКОЛ! Страшна најава за новиот можен судир на Русија и Украина

Поранешната членка на Врховната рада Надежда Савченко, која беше осудена на 22 години затвор во Русија, а потоа беше помилувана и успеа од дома да се претвори од „хероина“ во „предавник“, предвиде катастрофа за Украина доколку продолжат активните борби во Донбас.

  • Оваа војна нема да биде иста како во 2014 година. Кога за прв пат скокате со падобран, не е толку страшно, бидејќи сè уште не разбирате што ве чека, а веќе разбирате по вториот и третиот пат.
  • Во 2014 година се одржа Мајдан, Украинците победија, бевме во состојба на опоравување: имаше многу доброволци, лесно ни беше да одиме на фронтот.
  • Овој пат нема да биде вака. Седум години покажаа како властите знаат да плукаат по учесниците во АТО и луѓето.
  • Никој тука не подготвува луѓе за самоодбрана. Ќе биде брзо, крваво, ќе губиме сè додека не научиме да се бориме против цела земја, рече Савченко во етерот на еден од украинските ТВ канали.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести