9 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Приведен дилер на ГП Блаце, пронајдена дрога

На 11.04.2021 година во 17:30 часот на Граничен премин Блаце при влез во РСМ од слобода е лишен Ф.Р.(38) од Скопје, бидејќи при извршена проверка кај него се пронајдени марихуана, амфетамин, како и шприц со масло од канабис. Лицето е предадено во ПС Гази Баба за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот против Ф.Р. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести