14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

НАУНОВСКИ: Пандов е баксузот на Орце Камчев

По информацијата дека на Орце Камчев му се определени нови 30 дена притвор, професорот Тони Науновски го пронајде виновникот и се пошегува со Александар Пандов, кој од пред неколку месеци од Мицкоски е назначен за претседател на таканаречениот патриотски институт.

  • Овој му е баксузот, за нови 30 дена притвор!! Сељакот платен од Мицкоски што глуми патриот. Со кој памет седнал со оваа несреќа, баксуз, па зарем не му кажале дека Мицкоски губи 4 години со овој политички кловн?! – пишува Науновски на Фејсбук.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести