10 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

19 прекршувања на забраната за движење

Од 20.00 часот (10.04.2021) до 05.00 часот (11.04.2021) констатирано е дека 19 лица не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести