6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Приведен прилепчанец за издржување на затворска казна

На 10.04.2021 во 17.30 часот на место викано „Соларна централа“ од полициски службеници од Полициска станица за Граничен надзор Старавина е приведен О.С.(40) од Прилеп, кој се превезувал во патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки.  При направена  проверка било констатирано дека за него е распишана потерница за издржување на казна затвор.

Лицето е предадено во Казнено поправна установа Затвор Битола.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести