14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

Бара цимерка преку оглас, но мора да биде вакцинирана (ФОТО)

Кога ќе одлучиме да споделиме простор за живеење со некого, често ја бараме вистинската личност, во смисла на слични животни навики, однесување и афинитети. Колку пандемијата го смени дури и овој аспект од нашите животи, се вели во еден оглас за цимерка.

Имено, станува збор за потрага по цимерка кој треба да исполни еден специфичен услов – да се вакцинира.

„Барам (вакцинирана) цимерка – стан во Павилјони, изнајмување 125 евра + сметки. Двособен стан, секој има своја соба и тераса. Јас сум пушач“, напиша корисничка на Твитер, барајќи нејзиниот твит да биде споделен.

Бидејќи вакцинацијата е единствениот начин да се излезе од оваа ситуација во која се наоѓа целиот свет што е можно побрзо, голем број граѓани внимаваат со кого се среќаваат,, така да овој огласи не е изненадувачки.

Во исто време, покажува како изгледа оваа „нова нормалност“, односно како вирусот ги смени нашите животи преку ноќ, а оваа состојба може да се среќава наскоро сè почесто.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести