5.8 C
Skopje
недела, јануари 15, 2023

СЛАВНАТА ЗОНЕ ЗАМФИРОВА ПРИЗНАВА: Среќно сум немажена..

Актерката Катарина Радивојевиќ (42) замина во Америка пред околу десет години и таму ја продолжи актерската кариера, а сега открива дека е среќно немажена.

– Досега немав слично искуство како мојот лик бидејќи никогаш не сум се омажила. Среќно сум немажена, па може да се каже дека избегнувам вакви сценарија. Шала на страна, но изневера на тоа ниво е многу болно. Луѓето често не можат да се справат со тоа. Верувам дека  може да се прости, но не и дека може да се заборави. Најважно е да се живее во мир со саканата личност. Довербата е тешко да се поврати, рече таа во интервју за списанието Стори.

Актерката откри и дека спасот го пронашла во православието.

– Верата секогаш ми дава сила кога е најтешко. Во тек е пост, јас главно готвам сама, иако тука имаме многу вегански опции, па затоа не ми е тешко да постам. Би сакала да сум со моите родители за следниот празник, вели таа.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img