5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

СЕ УНИШТИ! СЛИКИТЕ ОСТАНУВААТ ДОКАЗ КАКО ПЛАСТИЧНИТЕ ОПЕРАЦИИ ОД ДОНАТЕЛА ВЕРСАЧЕ НАПРАВИЈА “ЧУДОВИШТЕ” (фото)

Сестрата на славниот моден креатор Џани Версаче – Донатела Версаче, откако се појави на јавната сцена привлече големо внимание.

Поради тоа со што се занимава, бројните скандали што ги остави зад себе, но и поради својот изглед.

За што подолго да ја задржи младоста, безброј пати таа направила пластични операции, па повеќе не наликува на тоа каква што некогаш била.

А, колку само била поразлична, природна и убава, сведочат фотографиите од периодот пред да стане зависник од естетските корекции.

Според мислењето на многумина, секако дека најлошата интервенција ѝ била таа која ја направила на усните за која што се вели дека ѝ го сменила личниот опис.

Ќе се согласте и вие, дека Донатела не бирала средства во обидот да го задржи својот млад изглед, но очигледно дека тоа не ѝ успеало, па многумина мислат дека таа сега изгледа грозно поради претераните корекции, наместо да се препушти на природниот процес на стареење.

Нејзината појава секако никој не остава рамнодушен, па импозантните креации кои оваа голема уметница ги продава „паѓаат“ во сенка кога ќе се појави таа.

Согласни сме дека таа ја преминала границата на добриот вкус и дека сега изгледа како карикатура.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести