5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

ХАОС: ПАЦИЕНТ НАПАДНАЛ ВРАБОТЕН ВО ТОКСИКОЛОГИЈА ВО СКОПЈЕ

Во текот на вчерашниот ден во 09: 35 часот во Полициската станица Центар, Г.Г.(56) од Скопје пријавил дека  околу 09:15 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, на Оддел токсикологија, додека извршувал работни задачи, бил физички нападнат од пациентот Г.С.(38) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести