5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

СУПЕР БАБИЧКА: На 102 години два пати ја победи короната

Кармен Хернандез по втор пат помина 21 ден во болница

Баба на 104 годишна возраст од Колумбија доби овации и аплауз од медицинскиот персонал откако по втор пат се опорави од вирусот Корона.

Кармен Хернандез прв пат се здоби со ковид-19 во јуни 2020 година и се лекуваше во старечки дом во Сан Хозе, каде живее 25 години.

Откако во февруари беше вакцинирана, минатиот месец по втор пат се разболе од вирусот корона и беше примена на интензивна нега.

По 21-дневно лекување и борба против круната, Кармен конечно беше пуштена од болница

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести